poniedziałek, 9 lipca 2012

Pięciodniowe warsztaty wakacyjne: Na tropach sztuki (2 edycja)!


Wakacje w Domu Muz (ul. Okołna 169)
Warsztaty artystyczno-filmowe dla dzieci:
NA TROPACH SZTUKI #2!


Zapraszamy dzieci na niezwykły cykl warsztatów artystycznych. W ciągu pięciu wakacyjnych dni uczestnicy zajęć odbędą atrakcyjny kurs dotyczący sztuki współczesnej. Czym ona jest? Skąd się wzięła? Jaką drogę przeszła? Poznamy szalonych klasyków surrealizmu, bezprzedmiotowy abstrakcjonizm czy cyników pop artu, a skończymy na oswajaniu i przyswajaniu najdziwaczniejszych projektów nowoczesnych twórców. „Na tropach sztuki” to druga edycja zajęć edukacyjnych, na które składa się kilkadziesiąt zabaw twórczych, plastycznych i filmowych. Przeniesiemy się razem w głąb naszych umysłów i marzeń sennych, popuścimy wodze fantazji, aby nie tylko poznać najwybitniejszych artystów XX wieku, ale i samemu ośmielić się, wpaść na trop sztuki i zacząć ją tworzyć!

Prowadzenie zajęć: Piotr Buratyński - kulturoznawca, filmoznawca (współpraca merytoryczna i współautor scenariusza zajęć: Kinga Mickiewicz - psycholog, socjoterapeuta)

Kiedy: 23-27 lipca 2012 
Godziny: 10:30 - 12:00 (5 spotkań po 1,5 godziny)
Zajęcia dla dzieci w wieku: 7-12
Koszt: 40 zł
Informacje i zapisy:
ul. Okólna 169
56 654-84-56


Max Ernst (1891-1876) - Całe miasto, 1935-36

Zapraszamy również do zapoznania się z resztą wakacyjnej oferty Domu Muz przy ul. Okólnej:

Dom Muz przy ul. Okólnej 169 zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne warsztaty. Zajęcia będą odbywały się codziennie przez cały lipiec od godz. 10:30 do 12:00 w czterech cyklach. Szczególnie dużo atrakcji przewidziano dla młodych miłośników sztuki. W pierwszym tygodniu poznają oni twórczość największych malarzy europejskich, osobiście spotkają się ze znanymi toruńskimi artystami, a także sami stworzą prace plastyczne w technikach z wybranych epok.
Na drugi tydzień placówka zaplanowała warsztaty tworzenia artystycznej biżuterii, na których dziewczynki nauczą się wykonywać kolczyki, broszki czy bransoletki przy użyciu takich materiałów jak szklane koraliki, metal, filc czy np. na bazie – ostatnio bardzo modnego – jubilerskiego sznurka.
Natomiast trzeci cykl spotkań ma za zadanie przybliżyć sztukę graffiti i pokazać tę kontrowersyjną technikę od strony artystycznej, a następnie oczywiście także praktycznej. Młodzi adepci street artu nauczą się tworzyć szablony graffiti i odbijać je np. na koszulkach.
Pod koniec lipca zapraszamy zaś na filmowe szaleństwo ze sztuką współczesną. W formie zabawy najmłodsi poznają szalonych klasyków surrealizmu, bezprzedmiotowy abstrakcjonizm czy cyników pop artu. Nauczą się także techniki animacji poklatkowej i wspólnie stworzą kilka filmów poświęconych słynnym dziełom sztuki.

Oferta, którą kierujemy do najmłodszych, łączy w sobie możliwość wyrażenia własnej ekspresji z poznaniem pewnego rodzaju rzemiosła artystycznego, jakim jest chociażby wykonywanie biżuterii czy tworzenie filmów animowanych. Dzieci nabywszy pewne umiejętności będą mogły je kreatywnie wykorzystać, a co najważniejsze – twórczo i radośnie spędzić wakacyjny czas. – mówi Marta Gąsowska, instruktorka z Domu Muz.

Koszt zajęć to 30 zł za tydzień (40 zł za warsztaty filmowe). Przewidziane są również zniżki. Wszelkich informacji Dom Muz udziela pod numerem telefonu 56 654-84-56 bądź przez e-mail dommuz.okolna@gmail.com. Liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona także trzeba pamiętać o zapisaniu dziecka – płatności można dokonać na pierwszych zajęciach.


Szczegółowy plan zajęć:

2-6 lipca
Realizm, impresjonizm, abstrakcja (10-15 lat)
Warsztaty plastyczne poświęcone twórczości i technikom malarskim największych artystów europejskich. Akwarelami, temperami i farbami akrylowymi namalujemy obrazy z danej epoki. Zajęcia współprowadzone przez instruktora plastyka i toruńskich malarzy. Koszt: 30 zł

9-13 lipca
Letnia biżuteria (9-14 lat)
Na warsztatach nauczymy się wykonywać artystyczną biżuterię – bransoletki, kolczyki i broszki w różnych technikach przy użyciu m. in. szklanych i drewnianych koralików, elementów metalowych czy sznurka jubilerskiego. Koszt: 30 zł

16-20 lipca
Graffiti-art (10-14 lat)
Warsztaty, na których uczestnicy poznają tajniki street artu – nauczą się projektować i wykonywania szablony graffiti, które następnie, będą odbijać na koszulkach oraz ściance przy użyciu profesjonalnych farb i sprayów. Koszt: 30 zł

23-27 lipca
Na tropie sztuki (7-12 lat)
Edukacyjne warsztaty filmowe połączone z kursem sztuki współczesnej. W czasie zajęć poznamy szalonych klasyków surrealizmu, bezprzedmiotowy abstrakcjonizm czy cyników pop artu. Będziemy się uczyć w formie zabawy oraz stworzymy kilka animacji poklatkowych. Koszt: 40 zł

Informacje i zapisy:
ul. Okólna 169
56 654-84-56
www.dommuz.pl


 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz